SKOPJE WINE EXPO 2018

Ако сте љубител на вино, овој настан е токму за вас!
Запознајте се и разговарајте за сè она што ве интересира за виното со некои од најдобрите енолози од регионот додека уживате во најквалитетни вина и вкусни закуски.

Дегустирајте врвни вина одбрани од нашите експерти – вина со полно тело, лесни вина или деликатни мешавини.
Вкусете некои од специјалитетите кои совршено се спојуваат со вино.
Забавувајте се со добрата музичка програма под отворено небо.
Ве чекаме од 24 – 27 октомври 2018 на Плоштад Македонија!

НАСТАПУВАЧИ

Повелете и уживајте во музиката на најлегендарниот македонски шоумен Игор Џамбазов, кралицата на македонската рок сцена Дани Димитровска, талентираната поп-рок пејачка Кристина Арнаудова, регионално познатите бендови Фрајле и Ла Банда, и главната ѕвезда на настанот, глобалниот маестро Дуке Бојаџиев.

АГЕНДА

24.10 Среда
21:00
LA BANDA
LA BANDA

Популарниот тамбурашки состав од Р. Србија во живо!

23:00
ИГОР ЏАМБАЗОВ
ИГОР ЏАМБАЗОВ

Најлегендарниот македонски шоумен со настап во живо!

26.10 Петок
21:00
TRIBUTE ĐORĐE BALAŠEVIĆ
TRIBUTE ĐORĐE BALAŠEVIĆ

Изведба на најпопуларните хитови од екс-ју ѕвездата Ѓорѓе Балашевиќ!

23:00
FRAJLE
FRAJLE

Униканите поп-акустични перформерки од Нови Сад во живо!

25.10 Четврток
21:00
КРИСТИНА АРНАУДОВА
КРИСТИНА АРНАУДОВА

Талентирана поп-рок звезда на македонската естрада со настап во живо!

23:00
ДАНИ ДИМИТРОВСКА
ДАНИ ДИМИТРОВСКА

Кралицата на македонската рок сцена со настап во живо!

27.10 Сабота
21:00
ABBA REAL TRIBUTE
ABBA REAL TRIBUTE

Изведба на најпопуларните хитови од шведскиот диско-поп бенд ABBA!

23:00
ДУКЕ БОЈАЏИЕВ
ДУКЕ БОЈАЏИЕВ

Маестралниот пијанист, композитор и продуцент на модерна и светска музика со настап во живо!

0
+
ПОСЕТИТЕЛИ
0
ВИНАРИИ
0
НАСТАПУВАЧИ
0
ДЕНА

ЛОКАЦИЈА

Skopje Wine Expo 2018

Адреса: Плоштад Македонија, Скопје 1000;